Direct naar de inhoud

Local SEO Bureau Rotterdam Gevonden worden in Rotterdam en 010

06‑38048347 WhatsApp (opent in een nieuw venster)

Werkgebied: Rotterdam en netnummer 010

73 wijken in 14 gebieden van Rotterdam, 4 werklocaties en 10 kernen in zeven buurgemeenten, elk met een eigen pagina, eigen cijfers en een eigen aanpak. Want een praktijk in Kralingen heeft een andere zoekvraag dan een logistiek bedrijf op Waalhaven-Eemhaven of een installateur in Bleiswijk.

  • 87pagina’s met eigen inhoud
  • 673.804inwoners in de gemeente Rotterdam (1 januari 2026)
  • 110.815bedrijfsvestigingen in die gemeente (2026, voorlopig)

Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak (opent in een nieuw venster)

Liever bellen? 06‑38048347

  • 30 minuten · kosteloos
  • Binnen 1 werkdag reactie
  • Geen verkooppraatje · vrijblijvend

Netnummer 010: Rotterdam en zeven buurgemeenten

Netnummer 010 dekt meer dan de stad. Binnen de gemeente Rotterdam vallen de woonplaatsen Rotterdam, Pernis, Hoogvliet, Botlek en Vondelingenplaat eronder. Daarbuiten horen Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Capelle aan den IJssel erbij, de drie kernen van Lansingerland (Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs en Bleiswijk), de twee kernen van Albrandswaard (Rhoon en Poortugaal) en van Midden-Delfland alleen Maasland (netnummerbronnen gebelddoor.nl, netnummersnederland.nl en zoekplaats.nl, geraadpleegd 16 september 2026). Schipluiden en Den Hoorn, de andere kernen van Midden-Delfland, hebben 015.

Twee gebieden van de gemeente Rotterdam zelf hebben een ander netnummer: Hoek van Holland heeft 0174 en Rozenburg 0181 (rijnmond.nl en zoekplaats.nl, geraadpleegd 16 september 2026). Omdat ze bij Rotterdam horen, hebben ze op deze site toch een eigen wijkpagina, met het afwijkende netnummer erbij. Rozenburg werd op 18 maart 2010 onderdeel van Rotterdam; Hoogvliet en Pernis al op 1 mei 1934 (herindeling.nl en plaatsengids.nl, geraadpleegd 16 september 2026).

Even belangrijk is wat er niet onder valt. Barendrecht, Ridderkerk en Krimpen aan den IJssel liggen tegen Rotterdam aan, maar hebben netnummer 0180; Europoort en de Maasvlakte horen bij de gemeente Rotterdam en hebben 0181 (netnummersnederland.nl, geraadpleegd 16 september 2026). Die plaatsen hebben hier geen eigen pagina.

Veertien gebieden, geen deelgemeenten meer

De gemeente Rotterdam is verdeeld in veertien gebieden, vastgelegd in de Verordening op de gebiedscommissies 2014. De deelgemeenten zijn per 1 januari 2015 afgeschaft, en sinds 22 april 2026 heeft Rotterdam 37 wijkraden en 2 dorpsraden (lokaleregelgeving.overheid.nl en rotterdam.nl/wijkraden, geraadpleegd 16 september 2026). De wijken hieronder staan per gebied, van het centrum naar buiten, met de grootste wijk bovenaan.

Voor uw vindbaarheid is die indeling meer dan bestuurlijke achtergrond. Op veel bronnen staat een bedrijf nog onder de oude deelgemeentenaam, op andere onder het gebied en op een derde gewoon onder ‘Rotterdam’. Voor Google en voor een taalmodel zijn dat drie schrijfwijzen van één adres. Op elke wijkpagina staat daarom bij welk gebied de wijk hoort, zodat u weet welke naam u consequent gebruikt.

Het hele werkgebied ligt in de provincie Zuid-Holland en, op Maasland na, in COROP-gebied Groot-Rijnmond. Maasland valt onder Delft en Westland (CBS, COROP-indeling, geraadpleegd 16 september 2026). Een regiocijfer voor Groot-Rijnmond plak ik daarom niet op de pagina van Maasland.

De wijken van Rotterdam, per gebied

Hieronder staan de 73 wijken gegroepeerd per gebied. Eén tabel van 73 rijen zegt weinig; per gebied is meteen te zien hoe groot en hoe druk de ene wijk is naast de buurwijk. Een leeg veld staat als streepje in de tabel, nooit als nul.

Gebied Rotterdam Centrum

6 wijken in het gebied Rotterdam Centrum, samen 42.924 inwoners en 13.385 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO in Stadsdriehoek18.86812.1405.910173010
Local SEO in Oude Westen9.5565.3852.04557010
Local SEO aanpak voor Cool6.4743.9302.42061010
Local SEO cijfers voor CS Kwartier3.49569091541010
Local SEO en Google Maps in Nieuwe Werk3.3632.0651.660104010
Local SEO cijfers voor Dijkzigt1.16883043552010

Gebied Noord

6 wijken in het gebied Noord, samen 51.760 inwoners en 9.410 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO uitgelegd voor Oude Noorden17.1649.3252.915106010
Local SEO advies voor Blijdorp10.2156.0751.815169010
Local SEO aanpak voor Bergpolder7.8805.2551.58545010
Local SEO aanpak voor Liskwartier7.6704.1651.39557010
Local SEO en Google Maps in Provenierswijk4.7402.84585030010
Local SEO in Agniesebuurt4.0912.26585039010

Gebied Delfshaven

10 wijken in het gebied Delfshaven, samen 79.512 inwoners en 14.125 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO uitgelegd voor Nieuwe Westen19.0789.8003.460124010
Local SEO en Google Maps in Middelland11.4496.6402.55068010
Local SEO cijfers voor Spangen10.1594.4501.46565010
Local SEO uitgelegd voor Bospolder7.5813.7501.19549010
Local SEO en Google Maps in Tussendijken7.3323.8901.21040010
Local SEO aanpak voor Delfshaven7.0094.1651.37555010
Local SEO voor ondernemers in Oud Mathenesse6.8714.2001.13584010
Local SEO en Google Maps in Schiemond6.5322.9951.090107010
Local SEO advies voor Nieuw Mathenesse2.922885590207010
Local SEO cijfers voor Witte Dorp579240554010

Gebied Kralingen-Crooswijk

7 wijken in het gebied Kralingen-Crooswijk, samen 54.758 inwoners en 8.500 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO aanpak voor Kralingen West15.4949.3202.265102010
Local SEO aanpak voor Rubroek8.3654.9051.08554010
Local SEO in Kralingen Oost8.1964.9551.795205010
Local SEO voor ondernemers in Oud Crooswijk8.0454.11096053010
Local SEO cijfers voor Struisenburg5.5794.46085562010
Local SEO in De Esch4.6272.905660243010
Local SEO voor ondernemers in Nieuw Crooswijk4.4521.975880134010

Gebied Feijenoord

9 wijken in het gebied Feijenoord, samen 81.512 inwoners en 12.355 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO aanpak voor Vreewijk16.2898.1251.975207010
Local SEO in Bloemhof13.7596.6601.98579010
Local SEO cijfers voor Hillesluis12.0045.6802.02090010
Local SEO en Google Maps in Afrikaanderwijk9.0574.0301.25562010
Local SEO in Kop van Zuid-Entrepot8.9204.3601.36067010
Local SEO voor ondernemers in Feijenoord8.0103.575945100010
Local SEO voor ondernemers in Katendrecht7.1843.6001.125118010
Local SEO en Google Maps in Noordereiland3.5392.11577567010
Local SEO uitgelegd voor Kop van Zuid2.7501.79591564010

Gebied Charlois

9 wijken in het gebied Charlois, samen 70.188 inwoners en 10.535 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO uitgelegd voor Zuidwijk14.3607.0701.600153010
Local SEO in Oud Charlois13.8287.3252.335142010
Local SEO uitgelegd voor Pendrecht12.8015.8751.500122010
Local SEO uitgelegd voor Tarwewijk12.2446.3202.090114010
Local SEO voor ondernemers in Carnisse11.1406.3252.16559010
Local SEO en Google Maps in Heijplaat1.93489020039010
Local SEO cijfers voor Wielewaal1.62459513589010
Local SEO voor ondernemers in Zuidplein1.35584535526010
Local SEO uitgelegd voor Zuiderpark902315155248010

Gebied IJsselmonde

4 wijken in het gebied IJsselmonde, samen 63.475 inwoners en 7.735 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO in Groot IJsselmonde29.88914.3453.280580010
Local SEO aanpak voor Lombardijen15.6047.4801.915263010
Local SEO cijfers voor Beverwaard11.7035.1501.320152010
Local SEO voor ondernemers in Oud IJsselmonde6.2792.9551.220315010

Gebied Prins Alexander

8 wijken in het gebied Prins Alexander, samen 97.794 inwoners en 11.920 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO aanpak voor Ommoord26.20213.2802.560448010
Local SEO voor ondernemers in Zevenkamp15.8097.3851.730216010
Local SEO aanpak voor Nesselande13.1054.8301.935350010
Local SEO in Oosterflank11.2296.0801.520163010
Local SEO voor ondernemers in Het Lage Land11.2116.5401.380216010
Local SEO uitgelegd voor Prinsenland10.4145.5901.170180010
Local SEO in ’s-Gravenland8.1703.7601.415223010
Local SEO in Kralingseveer1.65480021064010

Gebied Hillegersberg-Schiebroek

5 wijken in het gebied Hillegersberg-Schiebroek, samen 44.792 inwoners en 7.210 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO advies voor Schiebroek17.1118.1202.195491010
Local SEO cijfers voor Hillegersberg Zuid8.3804.1101.720127010
Local SEO voor ondernemers in Molenlaankwartier8.1663.4151.380214010
Local SEO advies voor Hillegersberg Noord7.8604.0201.355306010
Local SEO voor ondernemers in Terbregge3.2751.345560188010

Gebied Overschie

3 wijken in het gebied Overschie, samen 20.374 inwoners en 3.015 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO advies voor Kleinpolder8.5804.0151.005130010
Local SEO en Google Maps in Overschie6.8193.2101.140170010
Local SEO in Zestienhoven4.9751.465870591010

Gebied Hoogvliet

2 wijken in het gebied Hoogvliet, samen 36.752 inwoners en 4.205 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO voor ondernemers in Hoogvliet Zuid24.07611.0352.315541010
Local SEO in Hoogvliet Noord12.6765.5951.890494010

Gebied Pernis

1 wijk in het gebied Pernis, samen 4.882 inwoners en 555 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO in Pernis4.8822.265555162010

Gebied Hoek van Holland

2 wijken in het gebied Hoek van Holland, samen 10.440 inwoners en 1.295 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Let op het netnummer: 0174, al hoort dit gebied bij de gemeente Rotterdam. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO voor ondernemers in Dorp7.8573.9659003800174
Local SEO voor ondernemers in Strand en Duin2.5839603955770174

Gebied Rozenburg

1 wijk in het gebied Rozenburg, samen 12.619 inwoners en 1.050 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder: de som van deze pagina’s en geen cijfer van het gebied. Let op het netnummer: 0181, al hoort dit gebied bij de gemeente Rotterdam. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO in Rozenburg12.6195.7301.0504110181

De vier werklocaties

Waalhaven-Eemhaven, Rivium, Spaanse Polder en Botlek met Vondelingenplaat zijn plekken waar vooral gewerkt wordt. In de Waalhaven werken circa 12.000 mensen in logistiek, maritieme dienstverlening en lichte industrie (portofrotterdam.com, geraadpleegd 15 oktober 2026); Botlek telt 5 inwoners en Vondelingenplaat geen (allecijfers.nl, 1 januari 2026). Rivium ligt in Capelle aan den IJssel. De klant is hier een inkoper of facilitair verantwoordelijke die op een vakterm plus de regio zoekt, zelden op de naam van het terrein. Op volgorde van het aantal vestigingen, verslagjaar 2025, via allecijfers.nl (bron CBS). Samen 3.545 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder.

WerklocatieGemeenteVestigingenHectarePostcode
Local SEO voor ondernemers in Waalhaven-EemhavenRotterdam1.1851.5013088
Local SEO in RiviumCapelle aan den IJssel1.1251302909
Local SEO uitgelegd voor Spaanse PolderRotterdam9952043044
Local SEO voor ondernemers in Botlek en VondelingenplaatRotterdam2403.326–

De kernen in het 010-gebied

Tien kernen in zeven gemeenten buiten Rotterdam. Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Capelle aan den IJssel zijn elk een hele gemeente en tegelijk een woonplaats, dus daar is het gemeentecijfer ook het cijfer van de kern; hun vestigingscijfer is de voorlopige CBS-stand van 2026. De andere zes zijn woonplaatsen binnen Lansingerland, Albrandswaard en Midden-Delfland, met vestigingen over verslagjaar 2025. Lansingerland ontstond op 1 januari 2007 en Albrandswaard in 1985 uit de kernen die hier staan (en.wikipedia.org, geraadpleegd 16 september 2026). De kernen worden niet bij de Rotterdamse tellingen opgeteld.

KernGemeenteInwonersHuishoudensVestigingenJaar vestigingen
Local SEO aanpak voor RhoonAlbrandswaard16.8936.8902.3752025
Local SEO voor ondernemers in PoortugaalAlbrandswaard9.6663.8509852025
Local SEO uitgelegd voor Capelle aan den IJsselCapelle aan den IJssel69.69832.4869.4502026, voorlopig
Local SEO in Berkel en RodenrijsLansingerland34.54413.1604.8252025
Local SEO voor ondernemers in BergschenhoekLansingerland20.1537.7802.9602025
Local SEO cijfers voor BleiswijkLansingerland11.9364.9502.2402025
Local SEO en Google Maps in MaassluisMaassluis37.12516.2624.2052026, voorlopig
Local SEO cijfers voor MaaslandMidden-Delfland6.6972.8501.0202025
Local SEO voor ondernemers in SchiedamSchiedam81.93139.16811.7702026, voorlopig
Local SEO in VlaardingenVlaardingen77.48036.5929.0352026, voorlopig

Wat er binnen dit werkgebied verschilt

  • Wel Rotterdam, niet 010

    Hoek van Holland (0174) en Rozenburg (0181) horen bij de gemeente Rotterdam maar niet bij netnummer 010. Een profiel met een 010-nummer en een adres in Rozenburg, of een bron die Hoek van Holland als eigen gemeente noemt, levert tegenstrijdige vermeldingen op.

  • Eén adres, drie plaatsnamen

    Een adres in Kralingen staat op de ene bron in ‘Kralingen’, op de andere in ‘Kralingen-Crooswijk’ en op de derde in ‘Rotterdam’. Voor uw Google Bedrijfsprofiel telt één schrijfwijze, en op zo’n naad ontstaan de fouten.

  • Zuiver zakelijke werklocaties

    Op Waalhaven-Eemhaven wonen 28 mensen (1 januari 2026) op 1.501 hectare, en er zijn 1.185 vestigingen (2025; allecijfers.nl, bron CBS, geraadpleegd 15 oktober 2026). Daar wordt niet gezocht op “in de buurt” maar op een vakterm plus de regio, vaak vanaf een ander adres.

  • Hetzelfde eiland, een ander netnummer

    Rotterdam-Zuid, Hoogvliet, Pernis, Rhoon en Poortugaal liggen op het eiland IJsselmonde, net als Barendrecht en Ridderkerk. Die laatste twee hebben netnummer 0180 en vallen buiten dit werkgebied (oudheidkamerrhoonpoortugaal.nl en netnummersnederland.nl, geraadpleegd 16 september 2026).

Bronnen

  • Inwonertallen (1 januari 2026), huishoudens, oppervlakte en bedrijfsvestigingen (verslagjaar 2025) per wijk, werklocatie en woonplaats: CBS, ontsloten via allecijfers.nl, geraadpleegd 16 september en 15 oktober 2026.
  • Gemeente Rotterdam: 673.804 inwoners per 1 januari 2026 (allecijfers.nl/gemeente/rotterdam/); 110.815 bedrijfsvestigingen in 2026, voorlopig cijfer (CBS StatLine 81575NED), geraadpleegd 16 september 2026.
  • Vestigingen 2026 (voorlopig) van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Capelle aan den IJssel: CBS StatLine 81575NED via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.
  • Veertien gebieden: Verordening op de gebiedscommissies 2014 (lokaleregelgeving.overheid.nl, CVDR369495). Deelgemeenten afgeschaft per 1 januari 2015; 37 wijkraden en 2 dorpsraden sinds 22 april 2026: rotterdam.nl/wijkraden en de Verordening op de Wijkraden 2022 (CVDR663980), geraadpleegd 16 september 2026.
  • Netnummer 010 per woonplaats: gebelddoor.nl, netnummersnederland.nl en zoekplaats.nl. Hoek van Holland 0174: rijnmond.nl en gebelddoor.nl. Rozenburg 0181: zoekplaats.nl. Barendrecht, Ridderkerk en Krimpen aan den IJssel 0180, Europoort en Maasvlakte 0181: netnummersnederland.nl. Alle geraadpleegd 16 september 2026.
  • Rozenburg bij Rotterdam per 18 maart 2010: herindeling.nl. Hoogvliet en Pernis bij Rotterdam per 1 mei 1934: plaatsengids.nl. Geraadpleegd 16 september 2026.
  • COROP-gebieden Groot-Rijnmond en Delft en Westland: CBS, COROP-indeling (cbs.nl), geraadpleegd 16 september 2026.
  • Circa 12.000 werkzame personen in de Waalhaven: portofrotterdam.com, geraadpleegd 15 oktober 2026.
  • Deze pagina is voor het laatst inhoudelijk gecontroleerd op 15 oktober 2026.

Uw eigen wijk, werklocatie of kern als uitgangspunt

Kies hierboven uw wijk, werklocatie of kern voor de cijfers en de aanpak die daar gelden, of vraag meteen de gratis scan aan. Die meet uw eigen situatie in plaats van het gemiddelde van uw gemeente.

Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak (opent in een nieuw venster)

Liever bellen? 06‑38048347